نشانه شرکت مهاجرتی سمیعی

Samiee Immigration / CANADA / 2024


در جهانی پر از دغدغه و بی‌قراری، گاه روحمان در جستجوی سرزمینی دیگر، پر و بال می‌گشاید و همانند نغمه‌ دل‌نشین پرستوهای مهاجر که زمزمه‌ی امید و رهایی سر می‌دهند، ما هم در پی یافتن بهشت گمشدۀ خود، راهی سفری پرفراز و نشیب می‌شویم و همانطور که پرستوها گاه از قاره ای به قاره ای دیگر مهاجرت می‌کنند، ما هم با چنگ و دندان به دنبال آرزوهایمان به آن سوی آب‌ها می‌رویم و در گذر از سختی‌ها، قوی‌تر و پخته‌تر می‌شویم.
مهاجرت، داستانی از دل کندن و دل بستن است. داستانی از شجاعت و اراده، امید و آرزو.
لوگوی شرکت Samiee Immigration، تصویری از پرستوهای مهاجر است که با بال‌های گشوده، به سوی افق‌های روشن پرواز می‌کنند. مهاجرت پرستوها، استعاره از انسان‌هایی هستند که با امید به آینده‌ای بهتر، راهی سفری پرمخاطره شده‌اند. پرستو‌هایی که با عبور از کوه‌ها و دریاها، مسافتی دشوار را به جان می‌خرد، ایرانیان مهاجر هم با عزمی راسخ، به سوی کانادا، رهسپار سرزمینی نو با فرصت‌های تازه می‌شوند.

طراحی لوگو شرکت خدمات مهاجرتی سمیعی- ارائه دهنده خدمات مشاوره مهاجرت به کانادا

طراحی لوگو شرکت خدمات مشاوره مهاجرت سمیعی
طراحی نشانه شرکت مهاجرتی سمیعی

این شرکت به مدت پنج سال با نام آی آر کانادا (IR Canada Immigration Consultant Inc) و در زمینۀ مشاوره مهاجرت به کانادا فعالیت داشت. تصمیم بر این شد که نام شرکت به «SAMIEE IMMIGRATION» تغییر کند و نشانه جدیدی برای آن طراحی شود. طبق اظهارات مدیر شرکت آقای مصطفی سمیعی، حوزۀ تخصصی این Samiee Immigration، تمرکز بر مراجعه‌کننده‌هایی است که ویزای ویزیتوری کانادا را دریافت کرده و به دنبال اقامت دائم خود هستند.

در بریف طراحی لوگو، شخصیت این برند چنین تعیین کردید: قابل‌اعتماد، اطمینان‌بخش، آرام، مینیمال، مهربان، دوستانه، واقع‌گرایانه، راحت اما قانومند و دارای چارچوب. بنابراین نشانه‌ نهایی می‌بایست بازتاب دهنده است این شخصیت باشد.

طراحی بخشی از هویت بصری شرکت مهاجرتی سمیعی-محسن خضری
نشانه شرکت خدمات مهاجرتی سمیعی
طراحی کارت ویزیت شرکت خدمات مشاوره مهاجرت سمیعی