طراحی لوگو مزون مامان گل

Maman Gol Masion / 1400

مزون مامان گل فروشگاه مد و لباس زنانه در شهر مشهد است. ویژگی متمایزکننده این فروشگاه محیط آرام، دوستانه و بسیار صمیمی است که مشتریان می‌توانند علاوه بر خرید مطمئن، فرصتی برای گفتگو با هم و یا صاحب فروشگاه پیدا کنند، به علاوه خرید اجناس با قیمت مناسب و کیفیت بالا آرامش‌خاطر خریداران را افزایش می‌دهد.

لوگوتایپ انگلیسی-مزون مامان گل
لوگوتایپ فارسی-مزون مامان گل
طراحی لوگوی مامان گل- لوگوتایپ دو زبانه
لوگوتایپ مامان گل- لوگوی دو زبانه

روند طراحی لوگو
سال‌ها بود که این مزون با تصویری از یک رقصنده باله معرفی می‌شد اما سفارش‌دهنده تصمیم داشت برند خود را گسترش دهد، بنابراین پیشنهاد طراحی نشانه و هویت بصری جدید را مطرح نمود.
پس از تدوین بریف لوگو تصمیم بر این شد که نشانه‌ای تصویری از شمایل یک زن با ترکیبی از فرم گل طراحی شود اما پس از طی فرآیند جستجو و ایده پردازی، این تصمیم تغییر کرد؛ چرا که اتودها شباهت زیادی به لوگوی سالن‌های آرایش و زیبایی داشت، بنابراین از نام برند برای طراحی یک لوگوتایپ فارسی استفاده شد که اتفاقاً نتیجه بهتری به همراه داشت.

طراحی مجموعه ساک خرید مزون مامان گل
طراحی بج مزون مامان گل

استفاده از رنگ ارغوانی روشن در نشانه نوشتاری با هدف ایجاد شخصیتی زنانه و کیفیتی دوستانه و لطیف انتخاب شد. همچنین حرکات قلم در طراحی نام به نحوی انجام شد که تداعی‌کننده فرم‌های گیاهی و تا حدودی لطافت گل‌ باشد.در انتها یک فونت مناسب لاتین برای نشانه فارسی انتخاب شد که ترکیب را منسجم‌تر و نشانه فارسی را تقویت کرد.

طراحی نشانه مزون مامان گل-محسن خضری
طراحی برچسب مزون مامان گل-لوگوی دو زبانه