نشانه فروشگاه کبـاب شـو / Kebab Show

عرضه‌کننده انواع کباب‌های مرینت‌شده‌ی آمادۀ طبخ/ مشهد / هاشمیه 12 / 1400

• کباب شو، عرضه‌کننده انواع کباب‌های مرینت شده و آماده طبخ در شهر مشهد است این فروشگاه به‌زودی نبش هاشمیه دوازده افتتاح خواهد شد و قصد دارد دامنه وسیعی از کباب‌های ایرانی و غیر ایرانی را به مشتریان ارائه کند.
• هدف از افتتاح این فروشگاه کاهش هزینه و زمان تهیه کباب و همچنین علاقه‌مندی مردم به کباب بوده و چشم‌انداز آن ارائه طعم‌های جدید و تأسیس شعبه‌های دیگر در این شهر است. البته تا جایی که اطلاع دارم قرار است حدود هفتاد نوع کتاب در این فروشگاه عرضه شود!

فروشگاه کباب شو - طراحی لوگوی امبلم - محسن خضری
فروشگاه کباب شو - طراحی نشانه نوشتاری دو زبانه
فروشگاه کباب شو - طراحی نشانه نوشتاری

 نکته جالب این‌که «کباب شو» محدود به ارائه کباب خاصی نیست و از طرفی برای طراحی یک لوگوی تصویری به ناچار باید به شکل یک کباب خاص رجوع کرد. جالب این‌که سفارش‌دهنده هم تمایل نداشت در طرح لوگو به یک کباب مشخص اشاره مستقیم شود! این مسئله یکی از چالش‌های پیش رو بود! که در نهایت پس از بررسی گزینه‌های متعدد و بحث و بررسی مورد رضایت کارفرما قرار گرفت.
• همچنین در کنار نشانه تصویری، یک لوگوتایپ فارسی برای معرفی بهتر برند ارائه شد که طراحی آن با استخراج حروف فارسی از عنوان انگلیسی انجام شد.

طراحی نشانه انگلیسی کباب شو مشهد- محسن خضری
طراحی لوگوتایچ فارسی فروشگاه کباب شو مشهد- محسن خضری

•• سفارش‌دهندۀ لوگو تمایل داشت نشانه به‌گونه‌ای طراحی شود که جذاب و بانشاط بوده و حس دعوت‌کنندگی برای مخاطبان داشته باشد، همچنین رنگ‌های نوک‌مدادی و خردلی، نارنجی، طلایی و قهوایی از پیشنهاد‌های او در انتخاب پالت رنگ بود. همچنین سفارش‌دهنده طرح‌هایی از انواع لوگوهای مدالی (Emblem Logo) برای طراح ارسال نمود که در فرم بریف آورده شد. این دسته از نشانه‌ها رویکردی کلاسیک داشتند که اصطلاحاً به آن‌ها Vintage گفته می‌شود.

فروشگاه کباب شو - طراحی لوگوی امبلم - نسخه اصلی

لازم به توضیح است پیشنهادهایی توسط طراح برای هویت بصری فروشگاه داده شد که در روند اجرایی قرار دارد. در ادامه نمونه‌هایی از این اقلام را مشاهده می‌کنید.

فروشگاه کباب شو - طراحی کارت ویزیت - محسن خضری
کباب شو - طراحی نسخه تک رنگ لوگو بر روی لفاف
کباب شو - طراحی سایناژ فروشگاهی

در مجموع بیش از سیزده اسکیس متفاوت از لوگو برای این موضوع ارائه شد. برخی از این اتودها در ادامه آمده است. / محمد محسن خضری / مرداد هزار و چهارصد

اتود طراحی لوگو - فروشگاه کباب شو
ایده پردازی لوگو - فروشگاه کباب شو - محسن خضری