بازطراحی لوگوتایپ ایـران سـرور

Iranserver Logo Redesign/ 1401

ایران سرور شرکت ارائه‌دهنده خدمات زیرساخت اینترنت و میزبانی وب است. ارائه انواع هاست (لینوکس، وردپرس، ابری، دانلود، پایتون، ویندوز)،‌ارائه و مدیریت سرورهای مجازی، خدمات دامنۀ سایت و ارائه فضای بک‌آپ، مهم‌ترین خدمات این شرکت هستند. 

بازطراحی لوگوی ایران سرور-محسن خضری

از بزرگ‌ترین مشتریان ایران‌سرور، دیجی‌کالا، اسنپ، بازار، دیوار، نشان، بیمه نوین، وزارت نفت، تلوبیون، دانشگاه علم و صنعت، وزارت نفت، بانک ملت، بانک ملی، بانک رفاه، علی‌بابا، ژاکت و الوپیک را می‌توان نام برد، همچنین مخاطبان این برند، برنامه‌نویسان، مدیران شبکه شرکت‌های بزرگ، وب‌مسترها و صاحبان کسب‌وکارها به ترتیب مخاطبان هدف ایران سرو هستند.

بازطراحی لوگوی ایران سرور
بازطراحی نشانه ایران سرور/ لوگوی فارسی و انگلیسی

مسئولیت بازطراحی نشانه ایران‌سرور در زمستان 1400 پس از چندین جلسه مذاکره فشرده به من محول شد. در جلسات ابتدایی دلایل و ضرورت این بازطراحی مورد گفتگوی طرفین قرارگرفت و سپس بریف آن به صورت مکتوب تدوین گردید. تصمیم بر این شد در گام اول صرفاً لوگوی فارسی بازطراحی شده و نسخه انگلیسی متناظر با آن ارائه گردد و طراحی آیکن و هویت بصری پس از تدوین و تثبیت استراتژی‌ها در مراحل بعدی مورد مذاکره قرار گیرد.

ساختار و تناسبات لوگوی ایران سرور
رنگ سازمانی لوگوی ایران سرور

بازطراحی لوگوی ایران سرور این اهداف را دنبال می‌کرد:
1- هماهنگی نشانه با شخصیت فعلی برند: ایران‌سرور در طی بیست سال فعالیت به شرکتی پویا درزمینهٔ خدمات زیرساخت اینترنت و میزبانی وب تبدیل شده است. از نظر سفارش‌دهنده، نشانۀ قبلی صرفاً ایستایی داشت اما از همه جوانب شخصیت برند پشتیبانی نمی‌کرد.
2- سرویس‌های جدید: ارائه سرویس‌های ابری و تغییر برخی استراتژی‌هامسیـری است که ایــران‌ســرور پیش رو دارد.
3- اصلاح ساختار لوگوتایپ قبلی: برطرف نمودن مسائل نگارشی و ساختاری نشانۀ قبلی به ویژه، اصلاح فواصل، اصلاح موقعیت «ن»، پیوستگی نقاط، توجه به ساختار خط فارسی، تقویت منحنی‌‌ها، افزایش خلوص رنگ، حذف سریف‌ها، اصلاح دندانه‌های «س» از جمله اصلاحاتی بود که در نشانۀ جدید انجام شد.
.

دفترچه راهنمای لوگوی ایران سرور
دفتر راهنمای استفاده از لوگوی شرکت ایران سرور
بازطراحی نشانه شرکت ایران سرور-نسخه تلفن همراه
طراحی ماگ- ایران سرور

پس از طراحی، فرآیند ارائه نشانه در طی جلساتی متعدد در گروه‌های مختلف درون سازمان با موفقیت طی شد و تقریباً پس از پنج ماه نشانه به نتیجه و تائید نهایی رسید. از شرکت ایران سرور و هلدینگ گرین وب برای اعتماد و تعامل سازنده در طی این مسیر صمیمانه تشکر می‌کنم.