طراحی لوگو زیورآلات فرحناز انصاری

Personal Logo for Farahnaz Ansari / Jewelry Designer / 1399

طراحی لوگو برای برند شخصی-جواهرات فرحناز انصاری

«گالری هور» نام قدیم این برند بود. خانم فرحناز انصاری- طراح زیورآلات و سفارش‌دهنده لوگو قصد داشتند این برند را به نام خودشان تغییر دهند و برای آن یک لوگو و هویت تازه طراحی شود. البته این تغییر نام تقریباً با تغییر رویکرد در سبک آثار ایشان هم همراه بود.

زیورآلاتی که ایشان طراحی می‌کند به زیورآلات پوشیدنی معروف هستند.

این مجسمه‌های پوشیدنی گاهی از ابعاد و اندازه‌های نامتعارف برخوردارند و شکل‌های اغراق‌آمیزی به خود می‌گیرند.استفاده از کلمات، اشیاء نوستالژیک و مسائل روز و موردبحث، عناصر آثار کنونی خانم فرحناز انصاری را تشکیل داده است.

طراحی لوگو - فرحناز انصاری
طراحی مونوگرام- فرحناز انصاری
طراحی مونوگرام فرحناز انصاری
زیورآلات فرحناز انصاری- مونوگرام نسخه افقی

روند طراحی مونوگرام زیورآلات فرحناز انصاری

پیشنهاد سفارش دهنده طراحی یک لوگو هندسی و مینیمال بود که در فضای مجازی به‌خصوص صفحه آثار ایشان در اینستاگرام قرار گیرد.
زیورآلاتی که خانم انصاری طراحی می‎‌کنند محدود به هیچ سبک و فرهنگ خاصی نیست، بنابراین استفاده از فرم‌ها و رنگ‌هایی که بار هویتی داشته باشند منتفی بود.
در ابتدای روند طراحی تمرکز بر کلمه فرحناز و یا نام خانوادگی بود، اما با اسکیس حروف اول نام و نام خانوادگی، ویژگی‌های فرمی جذاب‌تری برای طراحی یک مونوگرام به دست آمد که علاوه بر هندسی بودن، مینیمال و ساده بود و از این نظر انتظارات سفارش‌دهنده را تأمین می‌کرد. از طرفی دیگر با لوگو رقبا تمایز قابل توجهی داشت.

مونوگرام- زیورآلات فرحناز انصاری- امبلم لوگو
مونوگرام زیورآلات فرحناز انصاری - نسخه نگاتیو

با توجه به این که رویکرد آثار ایشان مدام در حال تغییر است، طراحی یک لوگو انعطاف‌پذیر (Flexible Logo) جزو ایده‌هایی بود که در میانه کار به ذهن رسید. مجموعه لوگوهایی یکپارچه که تغییر شکل می‌دهند و ترکیبات تازه می‌سازد. بنابراین طرح‌هایی برای دستیابی به این نوع از نشانه انجام شد که احتمالاً در آینده مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه نمونه‌هایی از پیش طرح‌های اولیه آمده است.

اسکیس های اولیه زیورآلات فرحناز انصاری
پیش طرح های اولیه مونوگرام- زیورآلات فرحناز انصاری
اتودهای مدادی-زیورآلات فرحناز انصاری